SELECT YOUR LANGUAGE   PL | EN | DE | RU

SMARTPOLE słupy inteligentne

Wysoce rozwinięty technologicznie słup oświetleniowy Smartpole to innowacyjna konstrukcja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia. 

Słup Smartpole - oprócz tradycyjnego oświetlenia - w zależności od konfiguracji, udostępnia przydatne aplikacje sprawiające, iż słup ma mnogość zastosowań.

Atutem słupa jest jego bezpieczeństwo (nie przewodzi prądu, pojazd po zderzeniu ze słupem kontynuuje jazdę ze zmniejszoną prędkością, minimalizując skutki kolizji) i prewencja wypadkowa (świetlne i dźwiękowe komunikaty ostrzegawcze, „doświetlenie” pieszego).

Słup jest proekologiczny, co przejawia się w użytych do jego produkcji wysokiej jakości komponentach (niska emisja CO2 przy produkcji z kompozytu poliestrowo-szklanego), użytkowaniu (oświetlenie LED, możliwość zastosowania hybrydowego systemu zasilania opraw drogowych) oraz jego utylizacji (100% przetworzenia).

Słup minimalizuje koszty montażu (słup nie wymaga ciężkiego sprzętu montażowego – wystarczy 2 monterów), eksploatacji (trwały, antykorozyjny; trudnopalny; bez wartości złomowej; odporny na promienie UV, sól drogową, zanieczyszczenia zwierzęce; łatwe czyszczenie i usuwanie zabrudzeń; możliwość stworzenia wersji z luminoforem gromadzący energię z promieni słonecznych, by wieczorem słup mógł emitować światło; energooszczędna oprawa LED) i demontażu.

 

 

Właściwości słupów kompozytowych

 

 

Zobacz także Nagrody i Certyfikaty ALUMAST S.A. dla produktów kompozytowych.


ZALETY SŁUPA SMARTPOLE

OCHRONA ŚRODOWISKA

 • kompozytowa konstrukcja o niskiej emisji CO2, która poddaje się 100% przetworzeniu
 • rejestracja stężenia CO2 oraz cząstek PM 2.5 i 10
 • bezprzewodowe zarządzanie oświetleniem zmniejszające zużycie energii elektrycznej, a tym samym redukcję CO2

BEZPIECZEŃSTWO

 • świetlny sygnał alarmowy i komunikat głosowy emitowany w razie zagrożenia
 • informowanie służb ratunkowych i porządkowych w razie wypadku drogowego przy kolizji ze słupem
 • pomiar natężenia ruchu wykorzystywany do informowania kierowców o sytuacji na danych drogach
 • informowanie użytkowników o warunkach pogodowych panujących na danym odcinku

ROZRYWKA

 • dostęp do bezprzewodowego internetu (WIFI)
 • udostępnianie ważnych informacji i ogłoszeń lokalnych na urządzeniu przenośnym po połączeniu się z danym słupem oświetleniowyn
 • interaktywne zabawy i gry edukacyjne dla dzieci na terenie placów zabaw
 • przewodnik turystyczny (informacje o zabytkach, obiektach kulturowych znajdujących się w okolicy
 • słuchanie muzyki za pomocą głośnika umiejscowionego wewnątrz słupa

 

REKLAMA

 • emitowanie reklam na przejściach dla pieszych, w pobliżu sklepów i centrów handlowych, informowanie o promocjach za pomocą komunikatów dźwiękowych

 

KOMFORT

 • bezprzewodowe indukcyjne ładowanie urządzeń przenośnych

 

Kompozyt to materiał zbudowany z co najmniej dwóch różnych składników połączonych w celu uzyskania nowego „lepszego” materiału. Doskonałym przykładem tego typu synergii jest płyta kartonowo-gipsowa, gdzie łącząc dwa na pozór kruche materiały: gips i papier, uzyskano produkt o dużych parametrach wytrzymałościowych. Kompozyt polimerowy to połączenie żywic poliestrowych, tkanin szklanych oraz mat szklanych w celu uzyskania materiału o wysokich parametrach wytrzymałościowych, odpowiedniego do produkcji słupów oświetleniowych.

Kompozyt

TANI MONTAŻ

LEKKI PRODUKT – TANI TRANSPORT
NIEPOTRZEBNY CIĘŻKI SPRZĘT MONTAŻOWY
TANIE SPOSOBY OSADZANIA SŁUPÓW
II KL. OCHRONNOŚCI – BRAK KOSZTÓW BEDNARKI

BRAK KOSZTÓW EKSPLOATACJI

SŁUP NIE KORODUJE
NIE ZMIENIA KOLORU
NIEPOTRZEBNA KONSERWACJA FARBĄ
NIE STANOWI WARTOŚCI ZŁOMOWEJ
BRAK OKRESOWYCH BADAŃ NA IZOLACYJNOŚĆ SŁUPÓW

PRODUKCJA – NISKA EMISJA CO2

Odziaływanie CO2 przy produkcji i eksploatacji słupa kompozytowego: Produkcja słupów kompozytowych jest przyjazna środowisku, gdyż emisja CO2 jest bardzo niska, a słup kompozytowy poddaje się 100% przetworzeniu. Kompozyt jest najkorzystniejszym surowcem ze względu na swoje parametry, właściwości, możliwości recyklingu i emisję CO2 do atmosfery. Kompozyty przewyższają przyjazność środowiska w stosunku do innych materiałów w ciągu ich „życia” ze względu na długi okres eksploatacji, brak konieczności obsługi w trakcie eksploatacji, niższa energochłonność przy ich przetwarzaniu, łatwy i nisko energochłonny proces recyklingu. Produkcja i wytwarzanie kompozytów często zużywa mniej energii niż produkcja metali dlatego, że kompozyty ważą mniej, ilość energii zużyta podczas transportu jest także mniejsza.

Kolorystyka

Kolory słupów w ofercie standardowej to RAL 7032, RAL 7042. Każdemu słupowi można nadać dowolną barwę, w kolorach zbliżonych do palety RAL. Istnieje możliwość produkcji słupów wielokolorowych. Barwienie słupa na inny kolor z palety RAL za dopłatą.

Estetyka

Użycie najwyższej jakości materiałów powoduje, że słup jest odporny na promienie UV. Gładka powierzchnia ułatwia usuwanie zabrudzeń, nawet pozostałości po kleju i taśmach, używanych do wieszania plakatów i ogłoszeń. Słupy można szybko i skutecznie oczyścić stosując środki czyszczące firmy Alumast. Dodatkowo powierzchnia słupa może być pokryta powłokami silikonowymi wykonanymi w nanotechnologii, które jeszcze bardziej zabezpieczają słup przed zabrudzeniami i klejem.

Trwałość

Kompozyt poliestrowo-szklany nie ulega korozji. Słup kompozytowy wkopywany nie zawiera elementów metalowych, które mogłyby skorodować- dzięki temu jest odporny na:

 • sól drogową i inne środki używane do odśnieżania i czyszczenia ulic,
 • zanieczyszczenia powstałe w ruchu ulicznym,
 • zanieczyszczenia pochodzące od zwierząt

Kompozytowe drzwiczki rewizyjne nie mają wartości w skupie złomu. Eliminuje to w znacznym stopniu możliwość kradzieży oraz znacznie ogranicza ilość dewastacji, dekompletacji i związanych z tym napraw. Kompletny słup kompozytowy ogranicza dostęp do złącza osobom niepowołanym.

Odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne

Bezpieczeństwo

Kompozyt poliestrowo-szklany jest materiałem izolacyjnym. Słup kompozytowy wkopywany nie zawiera elementów metalowych, które wymagałyby uziemienia. Nie ma możliwości wykonania połączenia galwanicznego pomiędzy słupem kompozytowym wkopywanym a przewodami czynnymi instalacji, elementami ochrony przepięciowej lub ochrony przeciwporażeniowej. Nawet podczas uszkodzenia izolacji przewodów, zawilgocenia lub dewastacji na powierzchni słupa kompozytowego wkopywanego nie pojawi się napięcie niebezpieczne.

Słup kompozytowy tylko w nieznacznym stopniu pochłania energię podczas kolizji – pojazd po zderzeniu kontynuuje jazdę ze zmniejszoną prędkością. Jak wykazały przeprowadzone badania wartość krytycznego dla bezpieczeństwa wskaźnika ASI (wskaźnik intensywności przyspieszenia – zgodnie z normą PN-EN 1317) jest pięciokrotnie niższa niż wartość, przy której skutki zderzenia są niebezpieczne lub śmiertelne dla osób znajdujących się w pojeździe. Wielowarstwowa konstrukcja kompozytowa doskonale tłumi drgania powstające w ruchu ulicznym oraz pochodzące od trakcji tramwajowej i kolejowej. Wpływa to na przedłużenie żywotności lamp wyładowczych i układów zapłonowych stosowanych w oprawach ulicznych.

Montaż i logistyka

Uniwersalna tuleja aluminiowa fi 60, montowana w górnej części słupa, pozwala na montaż typowych opraw ulicznych z uchwytem do montażu pionowego. Zastosowanie wysięgnika lub uchwytu regulowanego pozwala na montaż typowych opraw ulicznych z uchwytem do montażu bocznego. Dzięki większej średnicy wewnętrznej- nawet o 60% prace instalacyjne wewnątrz słupów kompozytowych- można wykonać szybciej i dokładniej. Pozwala to na późniejszą bezproblemową eksploatację.

 

 

Zastosowanie lekkiego słupa kompozytowego wkopywanego pozwala na rezygnację z ciężkiego fundamentu betonowego. Ułatwia to transport, montaż i demontaż (w przypadku kolizji), który może wykonać dwóch monterów, bez użycia maszyn i w znacznie krótszym czasie. Obniża to znacząco koszty inwestycji i eksploatacji.

Ile waży słup kompozytowy?

Słup kompozytowy wkopywany o wysokości 9m waży tylko 59kg

NIŻSZE KOSZTY INSTALACJI SŁUPA WKOPYWANEGO – brak podstawy i fundamentu
SZYBSZA INSTALACJA – 9-metrowy słup wkopywany waży tylko 59 kg
NIŻSZE KOSZTY TRANSPORTU I MONTAŻU – słup nie wymaga ciężkiego fundamentu
UŁATWIENIE PONOWNEGO MONTAŻU SŁUPA – w sytuacji konieczności jego wymiany np. w przypadku uszkodzenia słupa podczas kolizji drogowej lub modernizacji całego oświetlenia ulicznego.

Płyn do czyszczenia

Płyn do czyszczenia słupów
Produkt
Easy cleaner 1L – Środek do czyszczenia słupów oświetleniowych i masztów flagowych z naklejek, taśm klejących, ogłoszeń reklamowych.

 

 
Szybki kontakt

Jeśli chcą nam Państwo zadać pytanie, dowiedzieć się więcej na temat słupów oświetleniowych, prosimy o skorzystanie z poniższego formularza, a skontaktujemy się z Państwem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach handlowych i marketingowych, oraz na otrzymywanie informacji handlowych na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Hefal Alumast S.A z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Marklowickiej 30a, 44-300 Wodzisław Śląski.

© 2015 Copyright by Alumast S.A.
WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. Projekt i wykonanie spozycjonowani.pl