SELECT YOUR LANGUAGE   PL | EN | DE | RU

O firmie

Alumast S.A. To lider w produkcji słupów i konstrukcji wykonanych z kompozytu polimerowo – szklanego. Rozwiązania oferowane przez firmę znajdują zastosowanie w branży energetycznej, kolejowej, infrastrukturze drogowej czy reklamowej. Słupy oświetleniowe kompozytowe są innowacyjne pod każdym względem. Ze względu na materiał wykonania, charakteryzują się ultralekką wagą, niebywałą wytrzymałością, niskimi kosztami transportu, tanim i szybkim montażem, który bagatela, są w stanie wykonać dwaj dorośli mężczyźni oraz brakiem kosztów eksploatacji. Tym, co wyróżnia kompozytowe słupy oświetleniowe jest co najmniej 40letnia żywotność produktu. Dodatkowo, kompozyt nie przewodzi prądu, a to oznacza, że jest izolatorem więc jest bezpieczny dla osób postronnych. Słupy Alumast nie korodują i nie posiadają wartości złomowej. Nie występuje zjawisko tzw. punktu rosy oraz obladzanie czy zalewanie instalowanych w słupach urządzeń elektrycznych. Tak kłopotliwe drzwiczki rewizyjne również nie stanowią tutaj problemu. Każdy słup posiada szczelne, kompozytowe drzwiczki, które skutecznie chronią złącza przed dostępem osób niepowołanych, wandali oraz dzieci. Skoro są kompozytowe – nie padają łupem złodziei.

Rewolucyjne słupy kompozytowe posiadają wiele zalet. Do jednej z nich zaliczamy ekologię. Produkcja słupów charakteryzuje się niską emisją CO2, a sam słup ulega 100% przetworzeniu. Produkty Alumastu stanowią świetną alternatywę do tradycyjnych słupów stalowych czy betonowych.

Kompozyty oferowane przez Spółkę zostały docenione przez wiele instytucji oraz firm. Słupy były niejednokrotnie nagradzane bądź wyróżniane podczas imprez targowych w Polsce i nie tylko. Na dodatek słupy kompozytowe posiadają ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków a kompozytowa oferta Alumastu stanowi o bezpieczeństwie kosztowym inwestycji oraz trwałości rozwiązania.

Działająca od 2000r. spółka Alumast tworzy obecnie grupę kapitałową, w skład której wchodzą niemiecka spółka Alumast GmbH, rosyjska Alumast RU, SWE Sp. z o.o., Energy Composites Sp. z o.o. Alumast jest eksporterem obecnym w ponad 30 krajach świata, a kluczowymi rynkami spółki są teraz Europa, w tym Skandynawia; kraje Ameryki Południowej i Bliski Wschód.

Jesteśmy członkiem Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa:

 

 

 

Nagrody ALUMAST S.A. (Produkty kompozytowe)

 

ROK 2015

 • Złoty medal za żerdź kompozytową podczas Międzynarodowych Targów Energetycznych EXPOPOWER 2015 dla Spółki zależnej ENERGY COMPOSITES Sp. z o.o.
 • Wyróżnienie w konkursie na najlepszy wyrób targów za słup świetlny z nadrukiem podczas XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego Światło 2015.
 • Wyróżnienie w konkursie na najbardziej innowacyjny wyrób targów za kompozytowy słup oświetleniowy LUMIPOLE podczas XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego Światło 2015.

 

ROK 2012

 

 • Wyróżnienie w konkursie o puchar prezesa polsko-białoruskiej izby handlowo-przemysłowej dla firmy prezentującej najefektywniejsze ekonomiczne rozwiązania technologiczno-organizacyjne w zakresie energetyki, na Lubelskich Targach Energetycznych ENERGETICS.
 • Srebrny medal na międzynarodowych targach wynalazczości, badań naukowych i nowych technik "BRUSSELS INNOVA" 2012 za słup świetlny z odbłyśnikiem wykonany z kompozytów polimerowo-szklanych.
 • Rosyjski komitet organizacyjny targów "BRUSSELS INNOVA" 2012 nagrodził ALUMAST za aktywną promocję postępu naukowo-mechanicznego i wysokie osiągnięcia na 61-ej wystawie wynalazków, badań naukowych i nowych technologii w Brukseli 2012

 

ROK 2011

 

 • Lampa autonomiczna z rekomendacją Dobry Wzór 2011 Decyzją jury konkursu Dobry Wzór 2011 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie lampa autonomiczna – autorski produkt firmy Alumast S.A. – nie została niestety zakwalifikowana do finału tego konkursu. Dużym sukcesem jest jednak sam fakt zakwalifikowania produktu do grona uczestników konkursu – proces kwalifikacji trwał kilka miesięcy i objął kilkaset nowych produktów z całej Polski. Więcej na stronie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego: http://www.iwp.com.pl/1670
 • Lampa autonomiczna z oprawą Ledal, produkt wykonany z kompozytów polimerowych, otrzymała Srebrny Medla PGE-Energia Odnawialna podczas targów ENERGETAB 2011 w Bielsku Białej.
 • Grupa produktów opartych na budowie słupa kompozytowego z polimerów otrzymała Wyróżnienie w kategorii Produkt Roku podczas targów ENERGETICS 2011 w Lublinie.

 

ROK 2010

 

 

 • Słup kompozytowy z powierzchnią powlekaną refleksyjnymi mikrokulkami szklanymi oraz z wbudowaną taśmą LED, z przeznaczeniem na bezpieczne przejścia dla pieszych, otrzymał brązowy medal na targach ENERGETAB 2010 w Bielsku-Białej.
 • Grupa produktów: słup kompozytowy, słup kompozytowy z mechanizmem do jego położenia (łamania), słup kompozytowy z mikrokulkami szklanymi oraz słup kompozytowy wielobarwny, otrzymała I nagrodę Ministra Infrastruktury w kategorii "Wyposażenie dróg i obiektów użyteczności publicznej" podczas targów INFRASTRUKTURA 2010 w Warszawie.

 

ROK 2008

 
 
 • Produkt uzyskał wyróżnienie niezależnej komisji na targach Energetycznych ENERGETAB 2008 w Bielsku Białej.

 

 

Certyfikiaty ALUMAST S.A. (Produkty kompozytowe)

 

 • Wojskowe Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji nadało Firmie Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej.

 

 • Kompozytowe słupy oświetleniowe uzyskały dopuszczenie do stosowania na PKP PLK

 

 • Produkt uzyskał Certyfikat Zgodności (CE) z normą europejską PN EN 40-7:2002

 

 • Produkt uzyskał Certyfikat Zgodności z normą PN-EN 60529, PN-EN 62262 oraz PN-EN 50102; stopień ochrony przed penetracją czynników zewnętrznych IP44, stopień ochrony przed zewnętrznymi uderzeniami mechanicznymi IK10.

 

 • Produkt uzyskał pozytywną opinię Instytutu Kolejnictwa w Warszawie

 

 • PKP Polskie linie kolejowe

 

Szybki kontakt

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach handlowych i marketingowych, oraz na otrzymywanie informacji handlowych na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Hefal Alumast S.A z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Marklowickiej 30a, 44-300 Wodzisław Śląski.

© 2015 Copyright by Alumast S.A.
WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. Projekt i wykonanie spozycjonowani.pl