Lampa autonomiczna LEDAL to autorskie rozwiązanie firmy Alumast S.A. oraz nowatorskie spojrzenie na konstrukcję oprawy oświetleniowej ze źródłem światła typu led, jak i samego sposobu zainstalowania na słupie ogniwa fotowoltaicznego, turbiny wiatrowej, wraz z akumulatorami i regulatorem. Powstanie tych rozwiązań to efekt pracy grupy projektantów, których cel skierowany był nie tylko na funkcjonalnośći rozwiązania techniczne, ale także na wykreowanie nowej jakości estetycznej. Producent słupów oświetleniowych Alumast S.A. od dłuższego czasu kładzie szczególny nacisk na równoważenie wysokiej jakości produktów z ich wyglądem i ogólnie rozumianym designem.
Uniwersalność lampy autonomicznej polega na tym, iż może ona funkcjonować w różnych wariantach zasilania energią. Na życzenie klienta lampa może być wyposażona jedynie w ogniwa fotowoltaiczne, ale również w ogniwa oraz turbinę wiatrową lub samodzielną turbinę wiatrową. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby lampa została wyposażona w układ awaryjnego zasilania z sieci energetycznej lub z generatora prądu na wypadek konserwacji układów autonomicznych.
Zobacz także Nagrody i Certyfikaty ALUMAST S.A. dla produktów kompozytowych.
Zapraszamy także do naszego sklepu internetowego: www.oprawyislupy.pl
Obudowa wykonana jest z kompozytów polimerowych. Spełnia nie tylko funkcje estetyczne nadając lampie nietypowy wygląd, ale może także służyć jako element nośny dla akumulatorów, regulatorów i innych elementów instalacji. Umieszczenie aparatury w obudowie stanowi doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżami i dewastacją instalacji. Sposób osadzenia kopuły, na której szczycie zainstalowano ogniwa fotowoltaiczne oraz turbinę wiatrową, pozwala na jej obracanie zgodnie z zapotrzebowaniem na energię słoneczną lub wiatrową. Obudowa skonstruowana jest tak, aby do wewnątrz nie dostała się woda, jednak jej konstrukcja umożliwia stałą wentylację aparatury zainstalowanej w środku.
Oprawy oświetleniowe LEDAL wykorzystane w konstrukcji lampy autonomicznej to również autorskie rozwiązanie producenta opraw Alumast S.A.. Zbudowana z kompozytów i aluminium prosta, ale nowoczesna konstrukcja ze źródłem światła typu led spełnia wysokie wymagania dotyczące oświetlenia zewnętrznego. Źródło światła spełnia wymogi klasy IP65 i jest łatwe w instalacji oraz serwisowaniu i eksploatacji. Klient ma możliwość zamówienia opraw w różnych wariantach ułożenia odbłyśników, co pozwala na skierowanie pasma świetlnego w to miejsce, które chcemy w danej lokalizacji najlepiej doświetlić (np. przejście dla pieszych). Oprawa jest dostępna w układach 6W, 10W, 13W, 17W lub wielokrotnościach tychże. Podstawowy moduł wykorzystywany w lampie autonomicznej to źródło światła o mocy 17W. Pamiętaj! Uniwersalna budowa lampy i wysięgników pozwala na zainstalowanie dowolnej oprawy oświetleniowej zasilanej energia odnawialną.
Konstrukcja wysięgników pod oprawę, również wykonanych z kompozytów, umożliwia instalację jednej lub dwóch opraw oświetleniowych z różnym kątem świecenia, uzależnionym od terenu, który chcemy doświetlić. Istnieje również możliwość instalacji oświetleniowej z układem trzech lub czterech źródeł światła. Wysięgniki mogą mieć proponowany przez Alumast S.A. kształt dopasowany do całości lampy lub prosty – wybrany przez klienta zgodnie z jego wymogami.
Słup bazowy wykonany jest z kompozytów poliestrowo-szklanych. Dostępny jest w dwóch wersjach: na gotowy fundament lub wkopywany. Słup kompozytowy to lekka, łatwa w transporcie i montażu konstrukcja, o wysokim bezpieczeństwie biernym.
Kompozyt to materiał zbudowany z co najmniej dwóch różnych składników połączonych w celu uzyskania nowego „lepszego” materiału. Doskonałym przykładem tego typu synergii jest płyta kartonowo-gipsowa, gdzie łącząc dwa na pozór kruche materiały: gips i papier, uzyskano produkt o dużych parametrach wytrzymałościowych. Kompozyt polimerowy to połączenie żywic poliestrowych, tkanin szklanych oraz mat szklanych w celu uzyskania materiału o wysokich parametrach wytrzymałościowych, odpowiedniego do produkcji słupów oświetleniowych.
LEKKI PRODUKT – TANI TRANSPORT
NIEPOTRZEBNY CIĘŻKI SPRZĘT MONTAŻOWY
TANIE SPOSOBY OSADZANIA SŁUPÓW
II KL. OCHRONNOŚCI – BRAK KOSZTÓW BEDNARKI
SŁUP NIE KORODUJE
NIE ZMIENIA KOLORU
NIEPOTRZEBNA KONSERWACJA FARBĄ
NIE STANOWI WARTOŚCI ZŁOMOWEJ
BRAK OKRESOWYCH BADAŃ NA IZOLACYJNOŚĆ SŁUPÓW
Odziaływanie CO2 przy produkcji i eksploatacji słupa kompozytowego: Produkcja słupów kompozytowych jest przyjazna środowisku, gdyż emisja CO2 jest bardzo niska, a słup kompozytowy poddaje się 100% przetworzeniu. Kompozyt jest najkorzystniejszym surowcem ze względu na swoje parametry, właściwości, możliwości recyklingu i emisję CO2 do atmosfery. Kompozyty przewyższają przyjazność środowiska w stosunku do innych materiałów w ciągu ich „życia” ze względu na długi okres eksploatacji, brak konieczności obsługi w trakcie eksploatacji, niższa energochłonność przy ich przetwarzaniu, łatwy i nisko energochłonny proces recyklingu. Produkcja i wytwarzanie kompozytów często zużywa mniej energii niż produkcja metali dlatego, że kompozyty ważą mniej, ilość energii zużyta podczas transportu jest także mniejsza.
Kolory słupów w ofercie standardowej to RAL 7032, RAL 7042, RAL 6005, RAL 7021. Każdemu słupowi można nadać dowolną barwę, w kolorach zbliżonych do palety RAL. Istnieje możliwość produkcji słupów wielokolorowych. Barwienie słupa na inny kolor z palety RAL za dopłatą.
Użycie najwyższej jakości materiałów powoduje, że słup jest odporny na promienie UV. Gładka powierzchnia ułatwia usuwanie zabrudzeń, nawet pozostałości po kleju i taśmach, używanych do wieszania plakatów i ogłoszeń. Słupy można szybko i skutecznie oczyścić stosując środki czyszczące firmy Alumast. Dodatkowo powierzchnia słupa może być pokryta powłokami silikonowymi wykonanymi w nanotechnologii, które jeszcze bardziej zabezpieczają słup przed zabrudzeniami i klejem.
Kompozyt poliestrowo-szklany nie ulega korozji. Słup kompozytowy wkopywany nie zawiera elementów metalowych, które mogłyby skorodować- dzięki temu jest odporny na:
Kompozytowe drzwiczki rewizyjne nie mają wartości w skupie złomu. Eliminuje to w znacznym stopniu możliwość kradzieży oraz znacznie ogranicza ilość dewastacji, dekompletacji i związanych z tym napraw. Kompletny słup kompozytowy ogranicza dostęp do złącza osobom niepowołanym.
Kompozyt poliestrowo-szklany jest materiałem izolacyjnym. Słup kompozytowy wkopywany nie zawiera elementów metalowych, które wymagałyby uziemienia. Nie ma możliwości wykonania połączenia galwanicznego pomiędzy słupem kompozytowym wkopywanym a przewodami czynnymi instalacji, elementami ochrony przepięciowej lub ochrony przeciwporażeniowej. Nawet podczas uszkodzenia izolacji przewodów, zawilgocenia lub dewastacji na powierzchni słupa kompozytowego wkopywanego nie pojawi się napięcie niebezpieczne.
Słup kompozytowy tylko w nieznacznym stopniu pochłania energię podczas kolizji – pojazd po zderzeniu kontynuuje jazdę ze zmniejszoną prędkością. Jak wykazały przeprowadzone badania wartość krytycznego dla bezpieczeństwa wskaźnika ASI (wskaźnik intensywności przyspieszenia – zgodnie z normą PN-EN 1317) jest pięciokrotnie niższa niż wartość, przy której skutki zderzenia są niebezpieczne lub śmiertelne dla osób znajdujących się w pojeździe. Wielowarstwowa konstrukcja kompozytowa doskonale tłumi drgania powstające w ruchu ulicznym oraz pochodzące od trakcji tramwajowej i kolejowej. Wpływa to na przedłużenie żywotności lamp wyładowczych i układów zapłonowych stosowanych w oprawach ulicznych.
Uniwersalna tuleja aluminiowa fi 60, montowana w górnej części słupa, pozwala na montaż typowych opraw ulicznych z uchwytem do montażu pionowego. Zastosowanie wysięgnika lub uchwytu regulowanego pozwala na montaż typowych opraw ulicznych z uchwytem do montażu bocznego. Dzięki większej średnicy wewnętrznej- nawet o 60% prace instalacyjne wewnątrz słupów kompozytowych- można wykonać szybciej i dokładniej. Pozwala to na późniejszą bezproblemową eksploatację.
Zastosowanie lekkiego słupa kompozytowego wkopywanego pozwala na rezygnację z ciężkiego fundamentu betonowego. Ułatwia to transport, montaż i demontaż (w przypadku kolizji), który może wykonać dwóch monterów, bez użycia maszyn i w znacznie krótszym czasie. Obniża to znacząco koszty inwestycji i eksploatacji.
Ile waży słup kompozytowy?
NIŻSZE KOSZTY INSTALACJI SŁUPA WKOPYWANEGO – brak podstawy i fundamentu
SZYBSZA INSTALACJA – 9-metrowy słup wkopywany waży tylko 59 kg
NIŻSZE KOSZTY TRANSPORTU I MONTAŻU – słup nie wymaga ciężkiego fundamentu
UŁATWIENIE PONOWNEGO MONTAŻU SŁUPA – w sytuacji konieczności jego wymiany np. w przypadku uszkodzenia słupa podczas kolizji drogowej lub modernizacji całego oświetlenia ulicznego.
Konstrukcja słupa kompozytowego z układem autonomicznym w kompozytowej obudowie jest produktem uniwersalnym, który może być wykorzystywany nie tylko przy produkcji lampy autonomicznej LEDAL, ale również może stanowić wyposażenie infrastruktury niezwiązanej bezpośrednio z oświetleniem np. monitoringu, stacji meteorologicznych, znaków drogowych, instalacji wodociągowych, gazowych, czy ciepłowniczych, wymagających zdalnego sterowania i monitoringu.
Lampa autonomiczna Alumast S.A. pozwala na rozświetlenie dużego terenu niezbędną ilością źródeł światła. Słup można bowiem wyposażyć w jeden, dwa, trzy lub cztery wysięgniki. Nasze wysięgniki pozwalają rozchylić oprawy oświetleniowe w różnych potrzebnych kierunkach. Dzięki pełnej autonomii układu zasilającego lampę można posadowić w wybranym, nawet trudno dostępnym i nieuzbrojonym w sieć energetyczną miejscu. Słup można doposażyć w czujnik ruchu co da jeszcze większą oszczędność.
Lampa autonomiczna może być montowana na trzy uniwersalne sposoby:
Symbol produktu |
---|
F120/43 |
Produkt |
---|
Easy cleaner 1L – Środek do czyszczenia słupów oświetleniowych i masztów flagowych z naklejek, taśm klejących, ogłoszeń reklamowych. |
Moc urządzeń wykorzystanych w lampie autonomicznej Alumast S.A. zależy od Twoich potrzeb! Produkt ten jest projektowany pod indywidualne wymagania klienta i warunki atmosferyczne w terenie użytkowania. Prezentowane w niniejszej ulotce rozwiązania techniczne nie są wiążące dla klienta.
W proponowanym rozwiązaniu wszystkie elementy składowe układu autonomicznego schowane są w obudowie z kompozytów, która znajduje się kilka metrów nad gruntem. Oznacza to, iż takie elementy są trudno dostępne dla osób postronnych i zapobiega ich kradzieży lub dewastacji. Klient może jednak wybrać inne rozwiązania takie jak zainstalowanie aparatury zasilającej (akumulatorów), czy regulatorów w specjalnej obudowie, która zostanie zakopana w gruncie w bezpośrednim sąsiedztwie słupa. Poszczególne elementy lampy autonomicznej są proste do samodzielnej instalacji. Dostęp do elementów schowanych w obudowie następuje po otwarciu pokrywy, którą stanowi fotowoltaika,a właściwie panel fotowoltaiczny.
Jeśli chcą nam Państwo zadać pytanie, dowiedzieć się więcej na temat słupów oświetleniowych, prosimy o skorzystanie z poniższego formularza, a skontaktujemy się z Państwem